Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (262 entries)

en: %s (%s) with field type %s.
fi: %s (%s) joissa kentän laji %s.

en: %s (ID: %s) with type %s.
fi: %s (ID: %s) laji on %s.

en: %s integration
fi: %s palveluliitos

en: <strong>Success!</strong> Form successfully saved.
fi: <strong>Onnistui!</strong> Lomake tallennettu.

en: A total of %d lists were found in your MailChimp account.
fi: MailChimp.com-palvelun tililtä löytyi kaikkiaan %s listaa.

en: API Key
fi: API-avain

en: Add dynamic form variable
fi: Lisää dynaaminen lomakkeen muuttuja

en: Add list fields to any of your selected lists.
fi: Lisää listan kenttiä mihin tahansa valitsemaasi listaan.

en: Add more fields
fi: Lisää kenttiä

en: Add new form
fi: Lisää uusi lomake

en: Add to form
fi: Lisää lomakkeeseen

en: After billing details
fi: Laskutustietojen alla

en: After customer details
fi: Asiakkaan tietojen jälkeen

en: After shipping details
fi: Toimitustietojen jälkeen

en: Allow us to anonymously track how this plugin is used to help us make it better fit your needs.
fi: Anna meille lupa nimettömästi seurata kuinka tätä lisäosaa käytetään. Näin voimme kehittää sitä paremmin palvelemaan tarpeitasi.

en: Already subscribed
fi: On jo tilattu

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Are you enjoying this plugin? The Premium add-on unlocks several powerful features. <a href="%s">Find out about all benefits now</a>.
fi: Nautitko tästä lisäosasta? Maksullinen laajennus sallii käyttää useita tehokkaita ominaisuuksia. <a href="%s">Tutustu nyt kaikkiin ominaisuuksiin</a>.

en: Available integrations
fi: Saatavilla olevat liitokset

en: Basic
fi: Perustyyli

en: Be notified whenever someone subscribes? <a href="%s">MailChimp for WordPress Premium</a> allows you to set up email notifications for your forms.
fi: Haluatko ilmoituksen kun joku tilaa? <a href="%s">MailChimp WordPress:lle Premium -laajennus</a> tarjoaa mahdollisuuden liittää sähköposti-ilmoitus lomakkeisiin.

en: Before submit button
fi: Ennen lähetä painiketta

en: Blue Theme
fi: Sininen teema

en: CONNECTED
fi: YHDISTETTY

en: Checkbox label text
fi: Valintaruudun nimen teksti

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Choice type
fi: Valinnan laji

en: Choices
fi: Valinnat

en: Choose a MailChimp field to add to the form
fi: Valitse MailChimp-palvelusta kenttä joka liitetään lomakkeeseen.

en: City
fi: Kaupunki/postitoimipaikka

en: Click on the name of an integration to edit all settings specific to that integration.
fi: Kun haluat muokata tietyn palveluliitoksen asetuksia, napsauta liitoksen nimeä.

en: Click the following button to have MailChimp for WordPress pick up on your changes.
fi: Paina seuraavaa painiketta ja MailChimp WordPress:ille lisäosa hakee tekemäsi muutokset.

en: Clicking the following links will take you to the right screen.
fi: Seuraavien linkkien painaminen siirtää oikealle näytölle.

en: Close
fi: Sulje

en: Code reference for developers
fi: Koodin opas kehittäjille.

en: Configure this integration
fi: Muokkaa tätä liitosta

en: Country
fi: Maa

en: Dark Theme
fi: Tumma teema

en: Data from the URL or a submitted form.
fi: Tiedot verkko-osoitteesta/URL tai lähetetystä lomakkeesta.

en: Debug Log
fi: Testaustilan loki

en: Default sign-up form
fi: Liittymislomake, oletus

en: Description
fi: Seloste

en: Displays your MailChimp for WordPress sign-up form
fi: Näyttää MailChimp WordPress:ille tilaus-/liittymislomakkeen

en: Do you want to create more than one form? Our Premium add-on does just that! <a href="%s">Have a look at all Premium benefits</a>.
fi: Haluatko luoda useamman kuin yhden lomakkeen? Maksullinen lisäosa on sitä varten! <a href="%s">Tutustu nyt kaikkiin Premium-version etuihin</a>.

en: Do you want translated forms for all of your languages? <a href="%s">Try MailChimp for WordPress Premium</a>, which does just that plus more.
fi: Haluatko käännetyt lomakkeet kaikille kielillesi? <a href="%s">Kokeile MailChimp WordPress:lle Premium -laajennusta</a> joka tarjoaa tämän ja paljon muuta.

en: Documentation
fi: Ohjeistus

en: Double opt-in?
fi: Varmennettu liittyminen?

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Edit Form
fi: Muokkaa lomaketta

en: Edit list fields for
fi: Muokkaa listakenttiä tällä

en: Edit this list in MailChimp
fi: Muokkaa tätä listaa MailChimp.com-palvelussa

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite:

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Empty Log
fi: Tyhjennä loki

en: Enable the %s integration? This will add a sign-up checkbox to the form.
fi: Ota käyttöön %s-liitos? Tämä lisää lomakkeeseen valintaruudun liittymistä varten.

en: Enabled integrations
fi: Käytössä olevat liitokset

en: Enabled?
fi: Käytössä?

en: Enter form title here
fi: Kirjoita lomakkeen otsikko tähän

en: Enter the HTML code for your form fields..
fi: Kirjoita lomakkeen kentille HTML-koodit.

en: Enter the title of your sign-up form
fi: Kirjoita liittymislomakkeen otsikko

en: Enter your form title..
fi: Kirjoita lomakkeen otsikko.

en: Example: %s
fi: Esimerkki: %s

en: Field label
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Filter..
fi: Suodata..

en: First Name
fi: Etunimi

en: Form
fi: Lomake

en: Form Appearance
fi: Lomakkeen ulkoasu

en: Form Fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Form Messages
fi: Lomakkeen viestit

en: Form Settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: Form Style
fi: Lomakkeen tyyli

en: Form Themes
fi: Lomakkeen teemat

en: Form action
fi: Lomakkeen toiminto

en: Form behaviour
fi: Lomakkeen toiminta

en: Form not found.
fi: Lomaketta ei löytynyt.

en: Form preview
fi: Lomakkeen esikatselu

en: Form variables
fi: Lomakkeen muuttujat

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Found a bug? Please <a href="%s">open an issue on GitHub</a>.
fi: Löysitkö 'bugin'/virheen? Ilmoita siitä <a href="%s">GitHub-palvelussa</a>.

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: General Settings
fi: Yleisasetukset

en: General error
fi: Yleinen virhe

en: Get shortcode
fi: Tee lyhytkoodi

en: Get your API key here.
fi: Saat API-avaimen täältä

en: Given email address is already subscribed, thank you!
fi: Tällä sähköpostiosoitteella on jo tilattu, kiitos!

en: Given email address is not subscribed.
fi: Tällä sähköpostiosoitteella ei ole tilausta.

en: Go back
fi: Siirry takaisin

en: Green Theme
fi: Vihreä teema

en: HTML tags like %s are allowed in the label text.
fi: HTML tägit kuten %s sallitaan nimen/tunnuksen tekstissä.

en: HTML tags like %s are allowed in the message fields.
fi: HTML tägit kuten %s sallitaan viestikentissä.

en: Here's how:
fi: Teet sen näin:

en: Hide form after a successful sign-up?
fi: Piilota lomake onnistuneen tilaamisen jälkeen?

en: However, MailChimp changed a few things on their end which forced us to do the same.
fi: Kuitenkin, MailChimp muutti joitakin asioita joten meidänkin oli tehtävä muutoksia.

en: I am ready to update
fi: Olen valmis aloittamaan päivityksen

en: ID
fi: ID/tunnus

en: If you want to load some default CSS styles, select "basic formatting styles" or choose one of the color themes
fi: Jos haluat ladata jonkun CSS-oletustyylin, valitse "perustyyli" tai valitse joku värillisistä teemoista

en: If your answer can not be found in the resources listed above, please use the <a href="%s">support forums on WordPress.org</a>.
fi: Jos et löydä vastausta alla olevasta tukiaineistosta, käytä <a href="%s">WordPress.org-sivuston tukifoorumeita</a>.

en: Implicit?
fi: Tilaajaksi kysymättä?

en: Increased conversions? <a href="%s">MailChimp for WordPress Premium</a> submits forms without reloading the entire page, resulting in a much better experience for your visitors.
fi: Suurempi menestysprosentti? <a href="%s">MailChimp WordPress:lle Premium -laajennus</a> lähettää lomakkeen ilman sivun päivitystä. Tämä tarjoaa paremman käyttäjäkokemuksen vierailijoille.

en: Inherit from %s theme
fi: Noudata %s teeman tyyliä

en: Initial value
fi: Alussa arvo

en: Integrations
fi: Palveluliitokset

en: Invalid email address
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa

en: Is this field required?
fi: Vaaditaanko tämä kenttä?

en: It seems that you have previously unsubscribed, so we can not automatically resubscribe you.
fi: Näyttää siltä, että olet aiemmin perunut tilauksen joten emme voi automaattisesti liittää tilaajalistalle.

en: Knowledge Base
fi: Tietämyskanta

en: Learn how to best grow your lists & write better emails by subscribing to our monthly tips.
fi: Opi kuinka parhaiten kasvatat listojasi & kirjoitat parempia sähköposteja - tilaa kuukausittaiset vinkkimme.

en: Leave empty or enter <code>0</code> for no redirect. Otherwise, use complete (absolute) URLs, including <code>http://</code>.
fi: Kun haluat että edelleenohjausta ei tehdä, jätä tyhjäksi tai kirjoita <code>0</code>. Muussa tapauksessa, käytä täydellistä (absoluuttista) verkko-osoitetta/URL, mukaan lukien <code>http://</code>.

en: Light Theme
fi: Vaalea teema

en: List Name
fi: Listan nimi

en: List choice
fi: Valinta listassa

en: Lists this form subscribes to
fi: Tämä lomake on liitetty näihin listoihin

en: Load some default CSS?
fi: Lataa oletus CSS-muotoilu?

en: Log file is not writable.
fi: Lokitiedostoon ei voi kirjoittaa.

en: Log in to your MailChimp account.
fi: Kirjaudu MailChimp.com-palveluun.

en: Log successfully emptied.
fi: Loki tyhjennetty.

en: Looking for help?
fi: Etsitkö apua?

en: Looking to improve your sign-up rates?
fi: Haluatko parantaa liittymisprosentteja?

en: MailChimp
fi: MailChimp.com

en: MailChimp API Settings
fi: MailChimp rajapinta/API-asetukset

en: MailChimp Lists
fi: MailChimp-listat

en: MailChimp Sign-Up Form
fi: MailChimp liittymislomake

en: MailChimp for WordPress
fi: Mailchimp for WordPress (MailChimp WordPress:ille)

en: MailChimp for WordPress by ibericode. Adds various highly effective sign-up methods to your site.
fi: ibericode: MailChimp WordPress:ille. Lisää sivustolle monenlaisia tehokkaita (postituslistalle) liittymistapoja.

en: MailChimp for WordPress is in need of translations. Is the plugin not translated in your language or do you spot errors with the current translations? Helping out is easy! Head over to <a href="%s">the translation project and click "help translate"</a>.
fi: MailChimp WordPress:ille tarvitsee käännöksiä. Lisäosa ei ole käännetty sinun kielelle tai huomaat virheitä nykyisessä käännöksessä? Auttaminen on helppoa! Siirry <a href="%s">käännösprojektiin ja paina "Auta kääntämään"</a>.

en: MailChimp specific settings
fi: MailChimp.com-palveluun liittyvät asetukset

en: Max
fi: Maksimi

en: Messages
fi: Viestit

en: Min
fi: Minimi

en: More subscribers, better newsletters.
fi: Enemmän tilaajia, parempia uutiskirjeitä.

en: NOT CONNECTED
fi: EI YHDISTETTY

en: Name
fi: Nimi

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: No
fi: Ei

en: No available fields. Did you select a MailChimp list in the form settings?
fi: Kenttiä ei ole. Valitsitko MailChimp-listan lomakkeen asetuksissa?

en: No list selected
fi: Valitse lista

en: No lists found, <a href="%s">are you connected to MailChimp</a>?
fi: Listoja ei löytynyt, <a href="%s">oletko yhdistettynä MailChimp.com-palveluun</a>?

en: No lists found. Did you <a href="%s">connect with MailChimp</a>?
fi: Listoja ei löytynyt. Muodostitko <a href="%s">yhteyden MailChimp.com-palveluun</a>?

en: No lists were found in your MailChimp account
fi: Listoja ei löytynyt MailChimp tililtä

en: Not subscribed
fi: Ei tilannut

en: Nothing here. Which means there are no errors!
fi: Tyhjää. Joka tarkoittaa, että ei ole virheitä!

en: Once a month
fi: Kerran kuukaudessa

en: Oops. Something went wrong. Please try again later.
fi: Oho. Ei onnistunut. Yritä myöhemmin uudelleen, ole hyvä.

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Order #%d
fi: Järjestä #%d

en: Other
fi: Muut

en: Other Settings
fi: Muita asetuksia

en: Our <a href="%s">Boxzilla plugin</a> allows you to create pop-ups or slide-ins with a subscribe form. A sure way to grow your lists faster.
fi: <a href="%s">Boxzilla-lisäosalla</a> voi tehdä ponnahdusikkunoita tai sivusta liukuvia tilauslomakkeita. Varma tapa kasvattaa tilaajien listaa nopeammin.

en: Placeholder
fi: Paikanvaraus

en: Please <a href="%s">read through our upgrade guide carefully</a> so you are aware of the changes before updating the plugin.
fi: Tutustu<a href="%s">huolellisesti päivitysohjeeseen</a> jotta tiedät muutokset ennen kuin päivität lisäosan.

en: Please ensure %s has the proper <a href="%s">file permissions</a>.
fi: Varmista että %s -tiedostossa on kunnolliset <a href="%s">oikeudet</a>.

en: Please ensure you <a href="%s">configure the plugin to send all required fields</a> or <a href="%s">log into your MailChimp account</a> and make sure only the email & name fields are marked as required fields for the selected list(s).
fi: Varmista, että<a href="%s">olet määrittänyt lisäosan lähettämään kaikki vaaditut kentät</a> tai <a href="%s">Kirjaudu MailChimp.com-palvelun tilille</a> ja varmista, että sähkäpostiosoite- & nimi kentät on merkittu vaadituiksi kentiksi valitulle listalle/listoille.

en: Please fill in the required fields.
fi: Täytä vaaditut kentät.

en: Please provide a valid email address.
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite, ole hyvä.

en: Please select at least one list.
fi: Valitse vähintään yksi lista, ole hyvä.

en: Position
fi: Asemointi

en: Pre-check the checkbox?
fi: Valintaruudun esivalinta?

en: Preselect
fi: Esivalinta

en: Preview form
fi: Lomakkeen esikatselu

en: Preview this form
fi: Lomakkeen esikatselu

en: Previously unsubscribed
fi: Aiemmin perunut tilauksen

en: Property of the current page or post.
fi: Nykyisen sivun tai artikkelin ominaisuus.

en: Radio buttons
fi: Valintanapit

en: Read more about common connectivity issues.
fi: Lisätietoja yleisistä yhdistämiseen liittyvistä asioista.

en: Red Theme
fi: Punainen teema

en: Redirect to URL after successful sign-ups
fi: Edelleenohjaa verkko-osoitteeseen/URL onnistuneen tilauksen jälkeen.

en: Remove
fi: Poista

en: Renew MailChimp lists
fi: Uudista MailChimp-listat

en: Replace interest groups?
fi: Korvaa (aihe)ryhmät?

en: Replaced with the form response (error or success messages).
fi: Korvataan lomakkeen vastauksella (virhe- tai onnistuminen viestit).

en: Replaced with the number of subscribers on the selected list(s)
fi: Korvataan tilaajien lukumäärällä valitu(i)ssa listassa/listoissa.

en: Required field missing
fi: Tarpeellinen kenttä puuttuu

en: Right now, the plugin is configured to only log errors and warnings.
fi: Lisäosa on määritetty kirjaamaan lokiin vain virheet ja varoitukset.

en: Select "no" if you want to add the selected groupings to any previously selected groupings when updating a subscriber.
fi: Kun päivitetään tilaajaa: valitse "ei" jos haluat lisätä valitut ryhmät aiemmin valittuihin ryhmiin.

en: Select "no" if you want to ask your visitors before they are subscribed (recommended).
fi: Valitse "ei" jos haluat kysyä vierailijoita ennen kuin heidät liitetään tilaajiksi (suositus).

en: Select "yes" if the checkbox appears in a weird place.
fi: Valitse kyllä, jos valintaruutu on oudossa paikassa.

en: Select "yes" if the checkbox should be pre-checked.
fi: Valitse "kyllä" jos valintaruutu esivalitaan.

en: Select "yes" if you want people to confirm their email address before being subscribed (recommended)
fi: Valitse "kyllä" jos haluat henkilöiden vahvistavan sähköpostiosoitteensa ennen kuin he ovat tilaajia (suositus)

en: Select "yes" if you want to send your lists Welcome Email if a subscribe succeeds (only when double opt-in is disabled).
fi: Valitse "kyllä" jos haluat lähettää listasi Tervetuloa viestin kun tilaaminen onnistuu (vain kun varmennettu liittyminen ei ole käytössä).

en: Select "yes" if you want to update existing subscribers with the data that is sent.
fi: Valitse "kyllä" jos haluat päivittää nykyisten tilaajien tietoja lähetetyillä tiedoilla.

en: Select "yes" to hide the form fields after a successful sign-up.
fi: Valitse "kyllä" kun haluat piilottaa lomakkeen onnistuneen tilaamisen jälkeen.

en: Select the form to show
fi: Valitse näytettävä lomake

en: Select the list(s) to which people who check the checkbox should be subscribed.
fi: Valitse lista(t) johon valintaruudun valinneet liitetetään tilaajina.

en: Select the list(s) to which people who submit this form should be subscribed.
fi: Valitse lista(t) johon tämän lomakkeen lähettäneet liitetetään tilaajina.

en: Send Welcome Email?
fi: Lähetetäänkö Tervetuloa sähköposti?

en: Send final welcome email?
fi: Lähetetäänkö lopuksi tervetuloa sähköposti?

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Sign me up for the newsletter!
fi: Liitä minut uutiskirjeen tilaajaksi!

en: Sign up
fi: Tilaa

en: State
fi: Lääni

en: Status
fi: Tila

en: Street Address
fi: Osoite

en: Submit button
fi: Lähetä painike

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribe to our newsletter.
fi: Tilaa uutiskirjeemme.

en: Subscribers
fi: Tilaajia

en: Success! The cached configuration for your MailChimp lists has been renewed.
fi: Onnistui! MialChimp.com listojen rakenne välimuistissa on uusittu.

en: Successfully subscribed
fi: Tilaaminen onnistui

en: Text to prefill this field with.
fi: Teksti jolla kenttä esitäytetään.

en: Text to show when field has no value.
fi: Teksti joka näytetään kun kenttä on tyhjä.

en: Thank you, your sign-up request was successful! Please check your email inbox to confirm.
fi: Kiitos, liittyminen onnistui! Katso sähköpostistasi saapuneet viestit ja vahvista liittyminen.

en: The API key for connecting with your MailChimp account.
fi: API-avain jolla yhdistetään MailChimp.com-palvelun tiliin.

en: The URL of the page.
fi: Sivun verkko-osoite/URL.

en: The current date. Example: %s.
fi: Päiväys nyt. Esimerkki: %s.

en: The current time. Example: %s.
fi: Aika nyt. Esimerkki: %s.

en: The email address of the current visitor (if known).
fi: Nykyisen vierailijan sähköpostiosoite (jos tiedossa).

en: The following list of variables can be used to <a href="%s">add some dynamic content to your form or success and error messages</a>.
fi: Alla olevan listan muuttujilla saadaan lomakkeeseen <a href="%s">lisättyä dynaamista sisältöä tai onnistumis- tai virheviestejä</a>.

en: The path of the page.
fi: Sivun polku.

en: The property of the currently logged-in user.
fi: Kirjautuneen käyttäjän tieto (property).

en: The selected MailChimp lists require non-default fields, which may prevent this integration from working.
fi: Valitut MailChimp-listat edellyttävät mukautettuja kenttiä (ei oletus-) ja tämä voi estää liitosta toimimasta.

en: The site's language. Example: %s.
fi: Sivuston kieli. Esimerkki: %s.

en: The table below shows all available integrations.
fi: Alla olevassa taulukossa on kaikki saatavilla olevat palveluliitokset.

en: The table below shows your MailChimp lists and their details. If you just applied changes to your MailChimp lists, please use the following button to renew the cached lists configuration.
fi: Alla olevassa taulukossa on MailChimp-listat ja listojen tiedot. Jos äskettäin teit muutoksia MailChip-palvelun listoihin, paina alla olevaa painiketta jolloin listojen rakenne välimuistissa uusitaan.

en: The text that shows when a general error occured.
fi: Teksti joka näytetään kun on tapahtunut yleinen virhe.

en: The text that shows when a required field for the selected list(s) is missing.
fi: Teksti joka näytetään kun valitussa listassa/listoissa vaadittava kenttä puuttuu.

en: The text that shows when an email address is successfully subscribed to the selected list(s).
fi: Teksti joka näytetään kun sähköpostiosoite lisättiin onnistuneesti valittuun listaan/listoihin.

en: The text that shows when an invalid email address is given.
fi: Teksti joka näytetään kun on annettu epäkelpo sähköpostiosoite.

en: The text that shows when the given email is already subscribed to the selected list(s).
fi: Teksti joka näytetään kun annettu sähköpostiosoite on jo tilaajana listassa/listoissa.

en: The visitor's IP address. Example: %s.
fi: Vierailijan IP-osoite. Esimerkki: %s.

en: There is no form with ID %d, perhaps it was deleted?
fi: %s tunnuksella/ID ei ole lomaketta. Ehkä se on poistettu?

en: This allows you to personalise your form or response messages.
fi: Tällä voit mukauttaa lomakkeen tai vastausviestit haluamallasi tavalla.

en: This field is marked as required in MailChimp.
fi: MailChimp edellyttää tämän kentän käyttämistä.

en: This field will allow your visitors to choose a list to subscribe to.
fi: Vierailijat voivat tämän kentän avulla valita postituslitan johon he liittyvät.

en: This field will allow your visitors to choose whether they would like to subscribe or unsubscribe
fi: Vierailijat voivat tämän kentän avulla valita haluavatko he tilata vai perua tilaus.

en: This is a pro-only feature. Please upgrade to the premium version to be able to use it.
fi: Tämä on pro-version ominaisuus. Päivitä maksulliseen versioon jotta pääset käyttämään sitä.

en: This is what we track.
fi: Näitä asioita seuraamme.

en: This plugin is not developed by or affiliated with MailChimp in any way.
fi: MailChimp ei ole kehittänyt mitenkään tätä lisäosaa eikä MailChimp ole millään tavalla kumppani.

en: This version updates the plugin to use the new MailChimp API (a server the plugin "talks" to).
fi: Tämä versio käyttää uutta MailChimp API -rajapintaa (jolla "keskustellaan" palvelimen kanssa).

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To add more fields to your form, you will need to create those fields in MailChimp first.
fi: Kun haluat lisätä lomakkeeseen enemmän kenttiä, kentät on ensin tehtävä MailChimp.com-palvelussa.

en: To get a custom integration to work, include the following HTML in the form you are trying to integrate with.
fi: Lisää seuraava HTML lomakkeeseen johon yrität luoda liitoksen. Näin saat oman/mukautetun liitoksen toimimaan.

en: To get started with MailChimp for WordPress, please <a href="%s">enter your MailChimp API key on the settings page of the plugin</a>.
fi: Kun haluat aloittaa MailChimp for WordPress lisäosan käytön, <a href="%s">kirjoita MailChimp rajapinnan/API avain lisäosan asetukset sivulla</a>.

en: To integrate with Contact Form 7, configure the settings below and then add %s to your CF7 form mark-up.
fi: Kun haluat liitoksen Contact Form 7 -lisäosaan, tee alla olevat määritykset ja lisää sitten %s CF7 lomakkeeseen.

en: To which MailChimp lists should this form subscribe?
fi: Mihin MailChimp.com-palvelun listoihin tämä lomake on liitetty?

en: Unsubscribed
fi: Tilaus peruttu

en: Update existing subscribers?
fi: Päivitä nykyiset tilaajat?

en: Upgrade to Premium
fi: Päivitä maksulliseen Premium-versioon

en: Usage Tracking
fi: Käytön seuranta

en: Use double opt-in?
fi: Varmennettu liittyminen?

en: Use the shortcode %s to display this form inside a post, page or text widget.
fi: %s-lyhytkoodin avulla voit näyttää tämän lomakkeen artikkelin-, sivun- tai teksti vimpaimen sisällä.

en: Version 4.0 of MailChimp for WordPress is available for you
fi: MailChimp for WordPress versio 4.0 on saatavilla

en: Want to customize the style of your form? <a href="%s">Try our Styles Builder</a> & edit the look of your forms with just a few clicks.
fi: Haluatko mukautetun tyylin lomakkeelle? <a href="%s">Kokeile Tyylien rakentajaa</a> ja voit muokata lomakkeiden ulkonäköä muutamalla klikkauksella.

en: Want to track all your %s sales in MailChimp so you can send emails based on the purchases of your subscribers? <a href="%s">Upgrade to MailChimp for WordPress Premium</a> or <a href="%s">read more about eCommerce360</a>.
fi: Haluatko seurata kaikkia %s myyntejä MailChimp-ohjelmassa jotta voit lähettää sähköposteja sen perusteella, mitä tilaajat ovat ostaneet? <a href="%s">Päivitä Maksulliseen MailChimp WordPressille lisäosaan</a> or <a href="%s">lue lisää eCommerce360</a>.

en: We have some resources available to help you in the right direction.
fi: Meillä on jotain tukiaineistoa joka voi auttaa oikeaan suuntaan.

en: What does this do?
fi: Mitä tämä tarkoittaa?

en: What is the name of this form?
fi: Mikä on tämän lomakkeen nimi?

en: When offering a list choice, this is the text that shows when no lists were selected.
fi: Kun tarjotaan listan valinta, tämä teksti näytetään kun mitään listaa ei ole valittu.

en: When someone previously unsubscribed, the plugin can not resubscribe them automatically. Refer to your MailChimp hosted sign-up form here.
fi: Kun joku on aiemmin perunut tilauksen, lisäosa ei voi tehdä automaattisesti tilaajaksi. Katso MailChimp liittymislomaketta täällä.

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is not on the selected list(s).
fi: Kun tilauksen peruminen menetelmä on käytössä, tämä teksti näytetään kun annettu sähköpostiosoite ei ole valitun listan/listojen tilaajien joukossa.

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is successfully unsubscribed from the selected list(s).
fi: Kun tilauksen peruminen menetelmä on käytössä, tämä teksti näytetään kun annettu sähköpostiosoite on onnistuneesti poistettu valitun listan/listojen tilaajien joukosta.

en: Would you like to <a href="%s">log all events</a> instead?
fi: Haluatko kirjata lokiin <a href="%s">kaikki tapahtumat</a> ?

en: Wrap in paragraph tags?
fi: Kappale tägien (<p></p>) väliin?

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are here:
fi: Olet tässä:

en: You can edit your sign-up form in the <a href="%s">MailChimp for WordPress form settings</a>.
fi: Voit muokata liittymislomaketta kohdassa <a href="%s">MailChimp WordPress:lle lomakkeen asetukset</a>.

en: You were successfully unsubscribed.
fi: Tilaus on peruttu.

en: Your MailChimp API key
fi: MailChimp API-avain

en: Your MailChimp Account
fi: MailChimp.com-palvelun tili

en: Your email address
fi: Sähköpostiosoite

en: ZIP
fi: Postinumero
